+421 950 280 548  , info@skarovka.eu, Ružomberok  

Smrekové schody – chaty, chalupy ale aj novostavby

Staviate chalupu alebo vlastníte chatu a potrebujete drevené stupnice? Možno vám budú vhodné práve tie smrekové. Tradičné chalupy a chaty sú so smrekovým drevom späté. Práve preto by schody nemali byť výnimkou. Kto rád skúša nové veci, určite si vie smrekové schody predstaviť aj pri novostavbách. Veď posúďte sami.

Vieme dodať smrekové stupne, podstupne, podesty…

Prečo si vybrať smrekové drevo na schody?

Skúsme sa pozrieť na niektoré dôvody:

  • Cena a dostupnosť – smrekové drevo je vďaka bohatému zastúpeniu na našom území stále dobre dostupné. Môžeme povedať, že je to jedna z najlacnejších hospodárskych drevín u nás. Preto, ak hľadáte masívne schody a nechcete utrácať veľké peniaze, porozmýšľajte o smreku.
  • Vzhľad – vzhľad smrekového dreva je všeobecne dobre známy. Je príjemný a doslova hrejivý. Smrekové drevo reaguje dobre na všetky typy náterov, a preto si vzhľad dreva môžete prispôsobiť podľa svojho gusta.
  • Opracovateľnosť – je výborne opracovateľné. Ľahko sa brúsi, reže a frézuje. Prácu so smrekovým drevom zvládne každý domáci kutil.

Krásne schody zo smreka za prijateľnú cenu

Našimi rukami prešlo množstvo kubíkov dreva, z ktorých sme vytvorili kvalitné, funkčné a ekologické výrobky, ktoré majú svoje miesto od Bratislavy až po Čiernu nad Tisou. Našu prácu kvôli bezpečnosti dopravujeme vlastnou dopravou po celom Slovensku.

Schody zo smrekovej škárovky priebežnej

Na mieru pre vás vyrábame smrekové stupne, podstupne, podesty, stolové dosky, kuchynské pracovné dosky a akýkoľvek porez, ktorý si u nás objednáte. Pri smrekovej škárovke sa bavíme o priebežnom prevedení.

Priebežná smreková škárovka sa vyrába z lamiel, ktoré idú po celej dĺžke v jednom kuse. Musí sa tu použiť kvalitné a dlhé rezivo. Pracujeme s hrúbkami 18, 27 a 40mm. Maximálna dĺžka smrekovej škárovky je 3000mm.

Na stupne sa používa hrúbka 40mm vtedy, ak sú smrekové schody samonosné a stupeň nemá pod sebou podklad. Hrúbka 40mm zaistí vysokú pevnosť. Pre obloženie už existujúceho schodiska sa zvyčajne používa hrúbka 27mm pre stupne a 18mm pre podstupne. Niektorí naši zákazníci používajú na obloženie existujúcich stupňov aj smrekovú škárovku hrúbky 40mm. Toto už nie je otázka pevnosti, ale osobné preferencie z estetického hľadiska.

Smrekové drevo je nám všetkým dobre známe svojou širokou škálou využiteľnosti za prijateľnú cenu
Frézovanie hrán, formátovanie, brúsenie, kefovanie, atypické tvary stupňov…

Aby ste svoje smrekové schody mohli po natretí hneď zamontovať, ponúkame vám nasledovné služby:

  • formátovanie – je to narezanie stupníc na vami požadované rozmery
  • frézovanie – zaoblenie nábežnej hrany do oblúka
  • brúsenie – vybrúsenie rezných hrán do hladka
  • kefovanie – úprava povrchu drôtenou kefou (tzv. zostarnutie dreva)

Nie každé schodisko má stupnice a podesty pravouhlých tvarov. Niekedy je namiesto podesty umiestnená sústava trojuholníkových stupňov rôznych tvarov, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako zložitá vec. V skutočnosti aj montáž obloženia takýchto schodov je úplne rovnaká, ako pri pravouhlých stupňoch. Pre nezáväzné nacenenie nám stačí poslať jednoduché nákresy jednotlivých atypických stupňov s vyznačenými rozmermi a označenou nášľapnou hranou.

Pri výrobe atypických stupňov už potrebujeme šablóny v mierke 1:1, ktoré vyrobíte jednoducho z tvrdého papiera, z kartónu a podobne. Podľa nich vieme stupnicu vyrezať úplne presne.

Pri zadávaní rozmerov smrekových stupníc alebo pri výrobe šablón atypických stupňov majte na pamäti aj presah stupňa.

Ak máte záujem o výrobu smrekových schodov, napíšte nám do mailu info@skarovka.eu svoju požiadavku. Kontaktovať nás môžete aj cez kontaktný formulár. Cenová ponuka od nás je zdarma a je nezáväzná.